www.kredytyodreki.pl

infolinia 801 000 953

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenie domu i mieszkania zapewnia ochronę nieruchomości wraz z elementami stałymi i mieniem ruchomym. Zakres ubezpieczenia można rozszerzyć za dodatkową opłatą.

Przedmiotem ubezpieczenia są określone w umowie:
- dom jednorodzinny;
- mieszkanie, rozumiane jako część budynku wielomieszkaniowego, wraz z pomieszczeniami przynależnymi (np. piwnica, garaż);
- mienie ruchome należące do Ubezpieczającego;
- stałe elementy mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Mienie ruchome to m.in.: sprzęt audiowizualny, komputerowy, wyroby ze złota i srebra, sprzęt turystyczny i sportowy oraz wszelkiego rodzaju urządzenia i sprzęty domowe, np. pralki, lodówki, meble, dywany.
Stałe elementy mieszkania to elementy zamontowane lub wbudowane na stałe, np.: meble, antresole, piece i kominki oraz powłoki malarskie, wykładziny sufitów, ścian i podłóg.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje mienie ruchome i stałe elementy mieszkania znajdujące się:
- w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym, wskazanym w umowie ubezpieczenia;
- w piwnicy, pralni domowej, garażu, na strychu lub w innych pomieszczeniach gospodarczych, znajdujących się w tym samym budynku wielomieszkaniowym, w którym mieści się ubezpieczone mieszkanie;
- w budynku gospodarczym lub garażu, położonym na terenie tej samej nieruchomości, na której znajduje się ubezpieczony dom jednorodzinny;
- w garażu, wskazanym w umowie ubezpieczenia.

Domy jednorodzinne, mienie ruchome oraz stałe elementy mieszkania lub domu jednorodzinnego objęte są ochroną ubezpieczeniową od szkód powstałych wskutek:
- pożaru;
- uderzenia pioruna;
- wybuchu;
- upadku statku powietrznego;
- zalania;
- huraganu;
- gradu;
- powodzi;
- spływu wód po zboczach;
- osunięcia się ziemi;
- zapadania się ziemi;
- lawiny;
- naporu śniegu;
- dymu i sadzy;
- upadku drzewa;
- uderzenia pojazdu.

Ponadto mienie ruchome i stałe elementy mieszkania lub domu jednorodzinnego objęte są ochroną ubezpieczeniową od szkód powstałych wskutek:
- kradzieży z włamaniem;
- rozboju.

Po opłaceniu dodatkowej składki możesz ubezpieczyć:
- szkody powstałe wskutek wandalizmu;
- udokumentowane koszty, poniesione w związku z wymianą zabezpieczeń drzwi wejściowych w przypadku utraty kluczy wskutek kradzieży, rozboju lub zagubienia;
- udokumentowane koszty wynajmu lokalu zastępczego, jeżeli ubezpieczony dom jednorodzinny lub mieszkanie nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania przez co najmniej trzy dni, w wyniku wystąpienia zdarzeń objętych ubezpieczeniem.

W ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu jednorodzinnego, za dodatkową opłatą, możesz chronić także oszklenia zewnętrzne i wewnętrzne (szyby okienne, drzwiowe, lustra, elementy szklane stanowiące składową część mebli itp.) od stłuczenia.

Umowę ubezpieczenia mieszkań i domów jednorodzinnych zawiera się maksymalnie na 1 rok.

Kontakt z doradcą

Kontakt z doradcą Co. Finance

Zadzwoń:
infolinia
801 000 953
tel. kom.
503 005 110
lub wyślij wiadomość.


Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright © kredytyodreki.pl 2009
Projekt i wykonanie: artgo.pl - strony internetowe Szczecin
Kredyt samochodowy bez zaświadczeń dla firm